BMW X1 vs Renault Duster
39 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: X1 SDRIVE18i 1.5 140 M Sport ve Duster Evolution M.hybrid Advanced 130 4X4. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
BMW X1, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.
X1 genel puanda önde, ancak ekran bakımından Duster daha iyi: 10.1" / 6.5".
Genel değerlendirmede BMW X1 öne çıkıyor (Kalite 63 - 39). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2024). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 37Performans35
- Ekonomiveri yetersiz
- 53Kullanışlılık45
- 92Güvenlik38
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 7'i karşılaştırıldı.
- X1 daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- X1 şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
- Duster ekran bakımından önde: 10.1" / 6.5".
Tüm veriler
| Özellik | BMW X1 X1C-SUV · SUV · 2019–2022₺2.730.440 | Renault Duster DusterC-SUV · SUV · 2024–2025₺2.089.227 |
|---|---|---|
| GüçHP | 140EN İYİ | 130 |
| TorkNm | 220 | 230 |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | 9,2 | - |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 208 | - |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 3 | - |
| Emişkarşılaştırma dışı | Turbo | - |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 414 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 810 | - |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | 143 | - |
| Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı | 6,3 | - |
| Bagaj hacmiL | 540EN İYİ | 472 |
| Aks mesafesimm | 2.692EN İYİ | 2.657 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.500 | 4.343 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.813 |
| Yükseklikmm | 1.642 | 1.656 |
| Ağırlıkkg | 1.560 | 1.395 |
| DepoL | 51 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 3 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Manuel |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Standart |
| Ekran | 6.5" | 10.1"EN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺2.730.440 | ₺2.089.227 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺9.012 | - |
| Yıllık değer koruma% | 95,6 | 90,1 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X1 mi Renault Duster mi?
BMW X1 ile Renault Duster C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW X1 X1 SDRIVE18i 1.5 140 M Sport ve Renault Duster Duster Evolution M.hybrid Advanced 130 4X4. Güncel kasko değeri X1 için ₺2.730.440, Duster için ₺2.089.227; Duster ₺641.213 (%23) daha ucuz.
X1 benzin motorla 140 HP, Duster benzin motorla 130 HP güç üretiyor.
Uzunluk X1 için 4.500 mm, Duster için 4.343 mm; X1 157 mm daha uzun. Aks mesafesi X1 tarafında 35 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X1 için 540 litre, Duster için 472 litre; aile ve uzun yol kullanımında X1 68 litre önde.
Euro NCAP'te X1 5 yıldız (2022), Duster 3 yıldız (2024) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X1 yılda yaklaşık %4, Duster %10 değer kaybediyor; X1 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X1 için 2 yıl, Duster için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X1 63 puanla önde (diğeri 39). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- X1 mi Duster mi daha ucuz?
- Duster. Güncel kasko değeri ₺2.089.227, X1 için ₺2.730.440; aradaki fark ₺641.213.
- X1 mi Duster mi daha geniş?
- Bagajda X1: 540 litre, Duster için 472 litre. Aks mesafesinde X1 önde.
- X1 mi Duster mi daha az değer kaybediyor?
- X1. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp X1 için %4, Duster için %10.












