BMW X1 vs DS DS 7
30 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: X1 SDRIVE18i 1.5 140 M Sport ve DS 7 Etoile Plug-in Hybrid AWD 300. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
DS DS 7, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
DS 7 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından X1 daha iyi: 810 km / 597 km.
Genel değerlendirmede DS DS 7 öne çıkıyor (Kalite 66 - 58). Fiyatına göre ise BMW X1 daha iyi bir alım (Değer 46 - 11).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans81
- 47Ekonomi42
- 53Kullanışlılık56
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- DS 7 160 HP daha güçlü.
- DS 7 0-100 km/s'e 3,3 sn daha hızlı ulaşıyor.
- DS 7 300 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X1 X1C-SUV · SUV · 2019–2022₺2.730.440 | DS DS 7 DS 7C-SUV · SUV · 2025–2025₺4.554.890 |
|---|---|---|
| GüçHP | 140 | 300EN İYİ |
| TorkNm | 220 | 520EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,2 | 5,9EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 208 | 235 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 414EN İYİ | 473 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 810EN İYİ | 597 |
| CO₂ emisyonug/km | 143 | 33EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,3 | 7,2 |
| Bagaj hacmiL | 540 | 555 |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.740EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.500 | 4.593 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.891 |
| Yükseklikmm | 1.642 | 1.625 |
| Ağırlıkkg | 1.560 | 1.520 |
| DepoL | 51 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 6.5" | - |
| Fiyat | ₺2.730.440 | ₺4.554.890 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺9.012 | - |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 95,6 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X1 mi DS DS 7 mi?
BMW X1 ile DS DS 7 C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW X1 X1 SDRIVE18i 1.5 140 M Sport ve DS DS 7 DS 7 Etoile Plug-in Hybrid AWD 300. Güncel kasko değeri X1 için ₺2.730.440, DS 7 için ₺4.554.890; X1 ₺1.824.450 (%40) daha ucuz.
X1 benzin motorla 140 HP, DS 7 şarjlı hibrit (phev) motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X1 için 9,2 sn, DS 7 için 5,9 sn; DS 7 3,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X1 için yaklaşık ₺414, DS 7 için ₺473 tutuyor; X1 her 100 km'de ₺59 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X1 için yaklaşık 810 km, DS 7 için 597 km; uzun yolda X1 daha seyrek durur.
Uzunluk X1 için 4.500 mm, DS 7 için 4.593 mm; DS 7 93 mm daha uzun. Aks mesafesi DS 7 tarafında 48 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X1 için 540 litre, DS 7 için 555 litre; aile ve uzun yol kullanımında DS 7 15 litre önde.
Euro NCAP'te X1 5 yıldız (2022), DS 7 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında DS DS 7 66 puanla önde (diğeri 58). Fiyatına göre bakıldığında ise X1 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse X1, bagaj ve aile kullanımıysa DS 7 daha mantıklı bir seçim.
- X1 mi DS 7 mi daha ucuz?
- X1. Güncel kasko değeri ₺2.730.440, DS 7 için ₺4.554.890; aradaki fark ₺1.824.450.
- X1 mi DS 7 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X1. 100 km için ₺414 harcıyor, DS 7 ₺473; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺8.868.
- X1 mi DS 7 mi daha geniş?
- Bagajda DS 7: 555 litre, X1 için 540 litre. Aks mesafesinde DS 7 önde.












