araçkarşılaştır.com

BMW X1 vs Jaguar E-Pace

39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: BMW X1 vs Jaguar E-Pace karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.

X1 ile E-Pace genel puanda başa baş (67); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.

GENEL PUAN
67
BMW X1 · Değer 28
GENEL PUAN
67
Jaguar E-Pace · Değer 24

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW X1Jaguar E-Pace
  • 52Performans67
  • 44Ekonomi34
  • 53Kullanışlılık55
  • 94Güvenlik91
  • 89Konfor & Donanım91

21 ölçütten 16'i karşılaştırıldı.

  • X1 her 100 km'de yaklaşık 112 ₺ daha az enerji harcıyor (%21 daha ekonomik).
  • E-Pace 80 HP daha güçlü.
  • X1 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW X1 X1 SDRIVE20i 1.5 170 X-lineC-SUV · SUV · 2023–2026₺4.850.800Jaguar E-Pace E-pace 2.0 P250 R-dynamic SEC-SUV · SUV · 2018–2020₺4.876.996
GüçHP170250EN İYİ
TorkNm280365EN İYİ
0-100 km/ssn8,27,5EN İYİ
ÇekişÖnden çekişDört çeker
Azami hızkm/s212230
Motor hacmicc1.5002.000
Silindir34
EmişTurboTurbo
Vites sayısı79
Enerji maliyeti₺/100km427EN İYİ
4,27 ₺/km
539
5,39 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km785817EN İYİ
CO₂ emisyonug/km147EN İYİ186
Yakıt tüketimiL/100km6,58,2
Bagaj hacmiL540577EN İYİ
Aks mesafesimm2.6922.681
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.5004.395
Genişlikmm1.8451.900
Yükseklikmm1.6421.649
Ağırlıkkg1.5601.660
DepoL5167
Euro NCAPyıldız5
2022 testi
5
2017 testi
Hava yastığı7EN İYİ6
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Standart
Ekran10.7"11.4"EN İYİ
Cam tavankarşılaştırma dışıVar-
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
Döşemekarşılaştırma dışıDeri-
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺4.850.800
kasko değeri
₺4.876.996
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.028₺15.147
Yıllık değer koruma%90,687,2
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW X1 mi Jaguar E-Pace mi?

BMW X1 ile Jaguar E-Pace C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X1 için ₺4.850.800, E-Pace için ₺4.876.996; X1 ₺26.196 (%1) daha ucuz.

X1 benzin motorla 170 HP, E-Pace benzin motorla 250 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X1 için 8,2 sn, E-Pace için 7,5 sn; E-Pace 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X1 için yaklaşık ₺427, E-Pace için ₺539 tutuyor; X1 her 100 km'de ₺112 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X1 için yaklaşık 785 km, E-Pace için 817 km; uzun yolda E-Pace daha seyrek durur.

Uzunluk X1 için 4.500 mm, E-Pace için 4.395 mm; X1 105 mm daha uzun. Aks mesafesi X1 tarafında 11 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X1 için 540 litre, E-Pace için 577 litre; aile ve uzun yol kullanımında E-Pace 37 litre önde.

Euro NCAP'te X1 5 yıldız (2022), E-Pace 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı X1 için 7, E-Pace için 6.

Yıllık MTV X1 için yaklaşık ₺12.028, E-Pace için ₺15.147. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X1 yılda yaklaşık %9, E-Pace %13 değer kaybediyor; X1 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X1 için 2 yıl, E-Pace için 3 yıl.

Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (67 puan). Öncelik düşük yakıt gideriyse X1, bagaj ve aile kullanımıysa E-Pace daha mantıklı bir seçim.

X1 mi E-Pace mi daha ucuz?
X1. Güncel kasko değeri ₺4.850.800, E-Pace için ₺4.876.996; aradaki fark ₺26.196.
X1 mi E-Pace mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde X1. 100 km için ₺427 harcıyor, E-Pace ₺539; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺16.751.
X1 mi E-Pace mi daha geniş?
Bagajda E-Pace: 577 litre, X1 için 540 litre. Aks mesafesinde X1 önde.
X1 mi E-Pace mi daha az değer kaybediyor?
X1. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp X1 için %9, E-Pace için %13.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.