BMW X1 vs Land Rover Evoque
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X1 vs Land Rover Evoque karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Evoque, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Evoque genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından X1 daha iyi: 427 ₺/100km / 519 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Land Rover Evoque öne çıkıyor (Kalite 64 - 61). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 52Performans80
- 44Ekonomi42
- 53Kullanışlılık46
- 92Güvenlik89
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 14'i karşılaştırıldı.
- Evoque 130 HP daha güçlü.
- Evoque 260 Nm daha fazla tork üretiyor.
- Evoque 0-100 km/s'e 1,8 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X1 X1 SDRIVE20i 1.5 170 M SportC-SUV · SUV · 2023–2026₺5.117.800 | Land Rover Evoque Evoque 1.5 PHEV300 S FLC-SUV · SUV · 2023–2024₺5.248.105 |
|---|---|---|
| GüçHP | 170 | 300EN İYİ |
| TorkNm | 280 | 540EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,2 | 6,4EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 212 | 213 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.500 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 427EN İYİ | 519 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 785EN İYİ | 722 |
| CO₂ emisyonug/km | 147 | 44EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,5 | 7,9 |
| Bagaj hacmiL | 540EN İYİ | 472 |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.681 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.500 | 4.371 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.904 |
| Yükseklikmm | 1.642 | 1.649 |
| Ağırlıkkg | 1.560 | 2.000 |
| DepoL | 51 | 57 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 7EN İYİ | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10.7" | - |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Yarı deri | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺5.117.800 | ₺5.248.105 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 89,7 | 95,9 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X1 mi Land Rover Evoque mi?
BMW X1 ile Land Rover Evoque C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X1 için ₺5.117.800, Evoque için ₺5.248.105; X1 ₺130.305 (%2) daha ucuz.
X1 benzin motorla 170 HP, Evoque şarjlı hibrit (phev) motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X1 için 8,2 sn, Evoque için 6,4 sn; Evoque 1,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X1 için yaklaşık ₺427, Evoque için ₺519 tutuyor; X1 her 100 km'de ₺92 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X1 için yaklaşık 785 km, Evoque için 722 km; uzun yolda X1 daha seyrek durur.
Uzunluk X1 için 4.500 mm, Evoque için 4.371 mm; X1 129 mm daha uzun. Aks mesafesi X1 tarafında 11 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X1 için 540 litre, Evoque için 472 litre; aile ve uzun yol kullanımında X1 68 litre önde.
Euro NCAP'te X1 5 yıldız (2022), Evoque 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı X1 için 7, Evoque için 6.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X1 yılda yaklaşık %10, Evoque %4 değer kaybediyor; Evoque değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X1 için 2 yıl, Evoque için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Evoque 64 puanla önde (diğeri 61). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse X1, performanssa Evoque öne çıkıyor.
- X1 mi Evoque mi daha ucuz?
- X1. Güncel kasko değeri ₺5.117.800, Evoque için ₺5.248.105; aradaki fark ₺130.305.
- X1 mi Evoque mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X1. 100 km için ₺427 harcıyor, Evoque ₺519; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺13.795.
- X1 mi Evoque mi daha geniş?
- Bagajda X1: 540 litre, Evoque için 472 litre. Aks mesafesinde X1 önde.
- X1 mi Evoque mi daha az değer kaybediyor?
- Evoque. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Evoque için %4, X1 için %10.










