BMW M2 vs Lotus Emira
28 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: M2 CS ve Emira I4 2.0 DCT. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 92Performans85
- Ekonomiveri yetersiz
- 41Kullanışlılık11
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 6'i karşılaştırıldı.
- M2 bagajı 239 litre daha büyük.
- M2 172 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
- M2 120 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW M2 M2C-Coupe · Coupe · 2020–2020₺10.047.394 | Lotus Emira EmiraC-Coupe · Coupe · 2024–2024₺23.185.326 |
|---|---|---|
| GüçHP | 450EN İYİ | 360 |
| TorkNm | 550EN İYİ | 430 |
| 0-100 km/ssn | 4,0EN İYİ | 4,4 |
| Çekiş | Dört çeker | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 283 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 2.000 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | - | 624 |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | - | 547 |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | - | 215 |
| Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı | - | 9,5 |
| Bagaj hacmiL | 390EN İYİ | 151 |
| Aks mesafesimm | 2.747EN İYİ | 2.575 |
| Koltuk | 4 | 2 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | 2 | - |
| Uzunlukmm | 4.580 | 4.412 |
| Genişlikmm | 1.887 | 1.895 |
| Yükseklikmm | 1.403 | 1.225 |
| Ağırlıkkg | 1.700 | 1.446 |
| DepoL | 52 | 52 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 4 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺10.047.394 | ₺23.185.326 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺33.474 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW M2 mi Lotus Emira mı?
BMW M2 ile Lotus Emira C-Coupe segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW M2 M2 CS ve Lotus Emira Emira I4 2.0 DCT. Güncel kasko değeri M2 için ₺10.047.394, Emira için ₺23.185.326; M2 ₺13.137.932 (%57) daha ucuz.
M2 benzin motorla 450 HP, Emira benzin motorla 360 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma M2 için 4,0 sn, Emira için 4,4 sn; M2 0,4 saniye daha hızlı.
Uzunluk M2 için 4.580 mm, Emira için 4.412 mm; M2 168 mm daha uzun. Aks mesafesi M2 tarafında 172 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi M2 için 390 litre, Emira için 151 litre; aile ve uzun yol kullanımında M2 239 litre önde.
- M2 mi Emira mı daha ucuz?
- M2. Güncel kasko değeri ₺10.047.394, Emira için ₺23.185.326; aradaki fark ₺13.137.932.
- M2 mi Emira mı daha geniş?
- Bagajda M2: 390 litre, Emira için 151 litre. Aks mesafesinde M2 önde.












