BMW M2 vs Toyota Supra
29 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW M2 vs Toyota Supra karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 92Performans87
- Ekonomiveri yetersiz
- 41Kullanışlılık20
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 6'i karşılaştırıldı.
- M2 277 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
- M2 bagajı 100 litre daha büyük.
- M2 110 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | BMW M2 M2 CSC-Coupe · Coupe · 2020–2020₺10.047.394 | Toyota Supra Supra 3.0C-Coupe · Coupe · 2019–2020₺7.960.972 |
|---|---|---|
| GüçHP | 450EN İYİ | 340 |
| TorkNm | 550EN İYİ | 500 |
| 0-100 km/ssn | 4,0 | 4,3 |
| Çekiş | Dört çeker | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 250 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 3.000 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | - | 506 |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | - | 675 |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | - | 177 |
| Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı | - | 7,7 |
| Bagaj hacmiL | 390EN İYİ | 290 |
| Aks mesafesimm | 2.747EN İYİ | 2.470 |
| Koltuk | 4 | 2 |
| Kapı | 2 | 2 |
| Uzunlukmm | 4.580 | 4.379 |
| Genişlikmm | 1.887 | 1.854 |
| Yükseklikmm | 1.403 | 1.299 |
| Ağırlıkkg | 1.700 | 1.395 |
| DepoL | 52 | 52 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 4 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺10.047.394 | ₺7.960.972 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺38.053 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 94,0 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW M2 mi Toyota Supra mı?
BMW M2 ile Toyota Supra C-Coupe segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri M2 için ₺10.047.394, Supra için ₺7.960.972; Supra ₺2.086.422 (%21) daha ucuz.
M2 benzin motorla 450 HP, Supra benzin motorla 340 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma M2 için 4,0 sn, Supra için 4,3 sn; M2 0,3 saniye daha hızlı.
Uzunluk M2 için 4.580 mm, Supra için 4.379 mm; M2 201 mm daha uzun. Aks mesafesi M2 tarafında 277 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi M2 için 390 litre, Supra için 290 litre; aile ve uzun yol kullanımında M2 100 litre önde.
Garanti süresi M2 için 2 yıl, Supra için 3 yıl.
- M2 mi Supra mı daha ucuz?
- Supra. Güncel kasko değeri ₺7.960.972, M2 için ₺10.047.394; aradaki fark ₺2.086.422.
- M2 mi Supra mı daha geniş?
- Bagajda M2: 390 litre, Supra için 290 litre. Aks mesafesinde M2 önde.








