BMW iX2 vs Mini Countryman
34 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: iX2 EDRIVE20 M Sport ve Mini Countryman E 204 JCW. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
BMW iX2, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Genel değerlendirmede BMW iX2 öne çıkıyor (Kalite 61 - 58). Fiyatına göre ise Mini Countryman daha iyi bir alım (Değer 30 - 19).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 53Performans53
- 77Ekonomi76
- 51Kullanışlılık43
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- iX2 bagajı 75 litre daha büyük.
- iX2 ekran bakımından önde: 10.7" / 9".
Tüm veriler
| Özellik | BMW iX2 iX2C-SUV · SUV · 2024–2026₺4.699.900 | Mini Countryman CountrymanC-SUV · SUV · 2025–2026₺4.056.900 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204 | 204 |
| TorkNm | 247 | 250 |
| 0-100 km/ssn | 8,6 | 8,6 |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 170 | 170 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 70 | 73 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 478 | 460 |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 16,3 | 17,0 |
| BataryakWh | 64,8 | 64,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dkkarşılaştırma dışı | - | 29 |
| Bagaj hacmiL | 525EN İYİ | 450 |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.670 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.554 | 4.297 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.822 |
| Yükseklikmm | 1.560 | 1.557 |
| Ağırlıkkg | 2.030 | 1.440 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekran | 10.7"EN İYİ | 9" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺4.699.900 | ₺4.056.900 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺14.586 |
| Yıllık değer koruma% | 84,5 | 92,8 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW iX2 mi Mini Countryman mı?
BMW iX2 ile Mini Countryman C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW iX2 iX2 EDRIVE20 M Sport ve Mini Countryman Mini Countryman E 204 JCW. Güncel kasko değeri iX2 için ₺4.699.900, Countryman için ₺4.056.900; Countryman ₺643.000 (%14) daha ucuz.
iX2 elektrik motorla 204 HP, Countryman elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol iX2 için yaklaşık ₺70, Countryman için ₺73 tutuyor; iX2 her 100 km'de ₺3 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil iX2 için yaklaşık 478 km, Countryman için 460 km; uzun yolda iX2 daha seyrek durur.
Uzunluk iX2 için 4.554 mm, Countryman için 4.297 mm; iX2 257 mm daha uzun. Aks mesafesi iX2 tarafında 22 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX2 için 525 litre, Countryman için 450 litre; aile ve uzun yol kullanımında iX2 75 litre önde.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺14.586. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre iX2 yılda yaklaşık %16, Countryman %7 değer kaybediyor; Countryman değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX2 61 puanla önde (diğeri 58). Fiyatına göre bakıldığında ise Countryman daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- iX2 mi Countryman mı daha ucuz?
- Countryman. Güncel kasko değeri ₺4.056.900, iX2 için ₺4.699.900; aradaki fark ₺643.000.
- iX2 mi Countryman mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde iX2. 100 km için ₺70 harcıyor, Countryman ₺73; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺454.
- iX2 mi Countryman mı daha geniş?
- Bagajda iX2: 525 litre, Countryman için 450 litre. Aks mesafesinde iX2 önde.
- iX2 mi Countryman mı daha az değer kaybediyor?
- Countryman. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Countryman için %7, iX2 için %16.











