BMW iX1 vs Volvo C40
31 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: iX1 EDRIVE20 X-line ve C40 Recharge P8 Single Motor E.range Ultimate. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Volvo C40, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
C40 genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından iX1 daha iyi: 490 L / 413 L.
Genel değerlendirmede Volvo C40 öne çıkıyor (Kalite 72 - 69). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 53Performans70
- 77Ekonomi79
- 48Kullanışlılık41
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- C40 173 Nm daha fazla tork üretiyor.
- C40 0-100 km/s'e 1,3 sn daha hızlı ulaşıyor.
- iX1 bagajı 77 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | BMW iX1 iX1C-SUV · SUV · 2024–2026₺4.486.000 | Volvo C40 C40C-SUV · SUV · 2023–2024₺3.009.686 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204 | 252EN İYİ |
| TorkNm | 247 | 420EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,6 | 7,3EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 170 | 180 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 73 | 76 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 475 | 570EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 16,8 | 17,5 |
| BataryakWh | 64,7 | 79,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dkkarşılaştırma dışı | - | 28 |
| Bagaj hacmiL | 490EN İYİ | 413 |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.702 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.500 | 4.440 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.873 |
| Yükseklikmm | 1.616 | 1.591 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | 2.010 | - |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺4.486.000 | ₺3.009.686 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺22.214 |
| Yıllık değer koruma% | 90,4 | 99,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW iX1 mi Volvo C40 mu?
BMW iX1 ile Volvo C40 C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW iX1 iX1 EDRIVE20 X-line ve Volvo C40 C40 Recharge P8 Single Motor E.range Ultimate. Güncel kasko değeri iX1 için ₺4.486.000, C40 için ₺3.009.686; C40 ₺1.476.314 (%33) daha ucuz.
iX1 elektrik motorla 204 HP, C40 elektrik motorla 252 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma iX1 için 8,6 sn, C40 için 7,3 sn; C40 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol iX1 için yaklaşık ₺73, C40 için ₺76 tutuyor; iX1 her 100 km'de ₺3 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil iX1 için yaklaşık 475 km, C40 için 570 km; uzun yolda C40 daha seyrek durur.
Uzunluk iX1 için 4.500 mm, C40 için 4.440 mm; iX1 60 mm daha uzun. Aks mesafesi C40 tarafında 10 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX1 için 490 litre, C40 için 413 litre; aile ve uzun yol kullanımında iX1 77 litre önde.
Euro NCAP'te iX1 5 yıldız (2022), C40 5 yıldız (2022) almış.
Yıllık MTV iX1 için yaklaşık ₺14.586, C40 için ₺22.214. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre iX1 yılda yaklaşık %10, C40 %1 değer kaybediyor; C40 değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volvo C40 72 puanla önde (diğeri 69). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse iX1, performanssa C40 öne çıkıyor.
- iX1 mi C40 mi daha ucuz?
- C40. Güncel kasko değeri ₺3.009.686, iX1 için ₺4.486.000; aradaki fark ₺1.476.314.
- iX1 mi C40 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde iX1. 100 km için ₺73 harcıyor, C40 ₺76; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺454.
- iX1 mi C40 mi daha geniş?
- Bagajda iX1: 490 litre, C40 için 413 litre. Aks mesafesinde C40 önde.
- iX1 mi C40 mi daha az değer kaybediyor?
- C40. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp C40 için %1, iX1 için %10.













