BMW iX1 vs Mini Countryman
21 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW iX1 vs Mini Countryman karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW iX1, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.
iX1 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Countryman daha iyi: 927 km / 475 km.
Genel değerlendirmede BMW iX1 öne çıkıyor (Kalite 68 - 59). Fiyatına göre ise Mini Countryman daha iyi bir alım (Değer 31 - 30).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 53Performans45
- 77Ekonomi56
- 48Kullanışlılık43
- 90Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.
- iX1 her 100 km'de yaklaşık 289 ₺ daha az enerji harcıyor (%80 daha ekonomik).
- Countryman tek depoyla ~452 km daha fazla yol gidiyor.
- iX1 68 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | BMW iX1 iX1 EDRIVE20 X-line SC-SUV · SUV · 2023–2023₺3.136.169 | Mini Countryman Mini Cooper Countryman ALL4 1.5 136EDT IconicC-SUV · SUV · 2023–2023₺3.121.427 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204EN İYİ | 136 |
| TorkNm | 247EN İYİ | 220 |
| 0-100 km/ssn | 8,6 | 8,2EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 170 | 210 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 73EN İYİ | 361 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 475 | 927EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 125 |
| Bagaj hacmiL | 490EN İYİ | 450 |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.670 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.500 | 4.297 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.822 |
| Yükseklikmm | 1.616 | 1.557 |
| Ağırlıkkg | 2.010 | 1.440 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 7EN İYİ | 6 |
| Fiyat | ₺3.136.169 | ₺3.121.427 |
| Yıllık MTV | ₺12.688 | ₺9.012 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW iX1 mi Mini Countryman mı?
BMW iX1 ile Mini Countryman C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri iX1 için ₺3.136.169, Countryman için ₺3.121.427; Countryman ₺14.742 (%0) daha ucuz.
iX1 elektrik motorla 204 HP, Countryman benzin motorla 136 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma iX1 için 8,6 sn, Countryman için 8,2 sn; Countryman 0,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol iX1 için yaklaşık ₺73, Countryman için ₺361 tutuyor; iX1 her 100 km'de ₺289 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil iX1 için yaklaşık 475 km, Countryman için 927 km; uzun yolda Countryman daha seyrek durur.
Uzunluk iX1 için 4.500 mm, Countryman için 4.297 mm; iX1 203 mm daha uzun. Aks mesafesi iX1 tarafında 22 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX1 için 490 litre, Countryman için 450 litre; aile ve uzun yol kullanımında iX1 40 litre önde.
Euro NCAP'te iX1 5 yıldız (2022), Countryman 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı iX1 için 7, Countryman için 6.
Yıllık MTV iX1 için yaklaşık ₺12.688, Countryman için ₺9.012.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX1 68 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında ise Countryman daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- iX1 mi Countryman mı daha ucuz?
- Countryman. Güncel kasko değeri ₺3.121.427, iX1 için ₺3.136.169; aradaki fark ₺14.742.
- iX1 mi Countryman mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde iX1. 100 km için ₺73 harcıyor, Countryman ₺361; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺43.308.
- iX1 mi Countryman mı daha geniş?
- Bagajda iX1: 490 litre, Countryman için 450 litre. Aks mesafesinde iX1 önde.








