araçkarşılaştır.com

BMW iX vs Volkswagen Teramont

22 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: iX XDRIVE50 First Edition Sport ve Teramont 3.6 Fsi V6 (280) 4MOTION AT. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW iX, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.

iX genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Teramont daha iyi: 583 L / 500 L.

Genel değerlendirmede BMW iX öne çıkıyor (Kalite 73 - 55). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
73
BMW iX · Değer 28
GENEL PUAN
55
Volkswagen Teramont · Değer 8

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW iXVolkswagen Teramont
  • 95Performans64
  • 63Ekonomi36
  • 62Kullanışlılık69
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 7'i karşılaştırıldı.

  • iX 0-100 km/s'e 3,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • iX kilometre başına 240 g daha az CO₂ salıyor.
  • iX 405 Nm daha fazla tork üretiyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW iX iXE-SUV · SUV · 2022–2024₺5.588.473Volkswagen Teramont TeramontE-SUV · SUV · 2021–2021₺4.509.461
GüçHP523EN İYİ280
TorkNm765EN İYİ360
0-100 km/ssn4,6EN İYİ8,5
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/skarşılaştırma dışı-200
Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı-690
6,90 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km630667EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ240
Bagaj hacmiL500583EN İYİ
Aks mesafesimm3.0002.980
Koltuk57
Kapı55
Uzunlukmm4.9535.039
Genişlikmm1.9671.989
Yükseklikmm1.6951.773
Ağırlıkkg2.5102.100
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı5
2021 testi
-
Hava yastığıkarşılaştırma dışı7-
Fiyat₺5.588.473
kasko değeri
₺4.509.461
kasko değeri
Yıllık MTV₺57.170₺144.770
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı95,1-
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW iX mi Volkswagen Teramont mu?

BMW iX ile Volkswagen Teramont E-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW iX iX XDRIVE50 First Edition Sport ve Volkswagen Teramont Teramont 3.6 Fsi V6 (280) 4MOTION AT. Güncel kasko değeri iX için ₺5.588.473, Teramont için ₺4.509.461; Teramont ₺1.079.012 (%19) daha ucuz.

iX elektrik motorla 523 HP, Teramont benzin motorla 280 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma iX için 4,6 sn, Teramont için 8,5 sn; iX 3,9 saniye daha hızlı. Tek şarj veya depoyla menzil iX için yaklaşık 630 km, Teramont için 667 km; uzun yolda Teramont daha seyrek durur.

Uzunluk iX için 4.953 mm, Teramont için 5.039 mm; Teramont 86 mm daha uzun. Aks mesafesi iX tarafında 20 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX için 500 litre, Teramont için 583 litre; aile ve uzun yol kullanımında Teramont 83 litre önde.

Yıllık MTV iX için yaklaşık ₺57.170, Teramont için ₺144.770.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX 73 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.

iX mi Teramont mu daha ucuz?
Teramont. Güncel kasko değeri ₺4.509.461, iX için ₺5.588.473; aradaki fark ₺1.079.012.
iX mi Teramont mu daha geniş?
Bagajda Teramont: 583 litre, iX için 500 litre. Aks mesafesinde iX önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.