araçkarşılaştır.com

BMW i4 vs Volkswagen Passat

30 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: BMW i4 vs Volkswagen Passat karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW i4, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

i4 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Passat daha iyi: 909 km / 590 km.

Genel değerlendirmede BMW i4 öne çıkıyor (Kalite 76 - 64). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
76
BMW i4 · Değer 40
GENEL PUAN
64
Volkswagen Passat · Değer 18

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2014). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW i4Volkswagen Passat
  • 81Performans46
  • 80Ekonomi55
  • 54Kullanışlılık61
  • 87Güvenlik92
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • i4 her 100 km'de yaklaşık 284 ₺ daha az enerji harcıyor (%78 daha ekonomik).
  • i4 190 HP daha güçlü.
  • i4 0-100 km/s'e 2,9 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW i4 i4 EDRIVE40 M SportD · Sedan · 2021–2024₺4.062.675Volkswagen Passat Passat 1.5 etsi 150 DSG ImpressionD · Sedan · 2024–2026₺4.010.000
GüçHP340EN İYİ150
TorkNm430EN İYİ250
0-100 km/ssn5,7EN İYİ8,6
ÇekişArkadan itişÖnden çekiş
Azami hızkm/s190216
Enerji maliyeti₺/100km78EN İYİ
0,78 ₺/km
361
3,61 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km590909EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ125
Bagaj hacmiL470586EN İYİ
Aks mesafesimm2.856EN İYİ2.786
Koltuk55
Uzunlukmm4.7834.767
Genişlikmm1.8521.832
Yükseklikmm1.4481.456
Ağırlıkkg2.1251.415
Euro NCAPyıldız5
2022 testi
5
2014 testi
Hava yastığı68EN İYİ
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
Klimakarşılaştırma dışıÇift bölgeli-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıAdaptif-
Ekrankarşılaştırma dışı14.9"-
Cam tavankarşılaştırma dışıVar-
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺4.062.675
kasko değeri
₺4.010.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺57.170₺12.028
Yıllık değer koruma%99,374,4
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW i4 mi Volkswagen Passat mı?

BMW i4 ile Volkswagen Passat D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri i4 için ₺4.062.675, Passat için ₺4.010.000; Passat ₺52.675 (%1) daha ucuz.

i4 elektrik motorla 340 HP, Passat benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma i4 için 5,7 sn, Passat için 8,6 sn; i4 2,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol i4 için yaklaşık ₺78, Passat için ₺361 tutuyor; i4 her 100 km'de ₺284 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil i4 için yaklaşık 590 km, Passat için 909 km; uzun yolda Passat daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 4.780 mm uzunluğunda. Aks mesafesi i4 tarafında 70 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi i4 için 470 litre, Passat için 586 litre; aile ve uzun yol kullanımında Passat 116 litre önde.

Euro NCAP'te i4 5 yıldız (2022), Passat 5 yıldız (2014) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı i4 için 6, Passat için 8.

Yıllık MTV i4 için yaklaşık ₺57.170, Passat için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre i4 yılda yaklaşık %1, Passat %26 değer kaybediyor; i4 değerini daha iyi koruyor.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW i4 76 puanla önde (diğeri 64). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse i4, bagaj ve aile kullanımıysa Passat daha mantıklı bir seçim.

i4 mi Passat mı daha ucuz?
Passat. Güncel kasko değeri ₺4.010.000, i4 için ₺4.062.675; aradaki fark ₺52.675.
i4 mi Passat mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde i4. 100 km için ₺78 harcıyor, Passat ₺361; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺42.530.
i4 mi Passat mı daha geniş?
Bagajda Passat: 586 litre, i4 için 470 litre. Aks mesafesinde i4 önde.
i4 mi Passat mı daha az değer kaybediyor?
i4. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp i4 için %1, Passat için %26.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.