BMW i4 vs BYD Seal
35 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW i4 vs BYD Seal karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
i4 ile Seal genel puanda başa baş (81); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2023). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- Performansveri yetersiz
- 78Ekonomi78
- 54Kullanışlılık49
- 91Güvenlik94
- 100Konfor & Donanım100
20 ölçütten 16'i karşılaştırıldı.
- Seal 312 HP daha güçlü.
- Seal 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
- i4 bagajı 70 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | BMW i4 i4 EDRIVE40 M Sport (160KW)D · Sedan · 2023–2026₺6.230.400 | BYD Seal Seal 390KWD · Sedan · 2024–2026₺4.077.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 218 | 530EN İYİ |
| TorkNmkarşılaştırma dışı | - | 670 |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | - | 3,8 |
| Çekiş | Arkadan itiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 180 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 70 | 76 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 493 | 520EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 16,1 | 17,5 |
| BataryakWh | 80,7 | 82,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dkkarşılaştırma dışı | - | 30 |
| Bagaj hacmiL | 470EN İYİ | 400 |
| Aks mesafesimm | 2.856 | 2.920EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 4 |
| Uzunlukmm | 4.783 | 4.800 |
| Genişlikmm | 1.852 | 1.875 |
| Yükseklikmm | 1.448 | 1.460 |
| Ağırlıkkg | 2.125 | 2.185 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekran | 14.9" | 15.6"EN İYİ |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺6.230.400 | ₺4.077.000 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺57.170 |
| Yıllık değer koruma% | 87,9 | 84,3 |
| Garantiyıl | 2 | 6 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW i4 mi BYD Seal mı?
BMW i4 ile BYD Seal D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri i4 için ₺6.230.400, Seal için ₺4.077.000; Seal ₺2.153.400 (%35) daha ucuz.
i4 elektrik motorla 218 HP, Seal elektrik motorla 530 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol i4 için yaklaşık ₺70, Seal için ₺76 tutuyor; i4 her 100 km'de ₺6 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil i4 için yaklaşık 493 km, Seal için 520 km; uzun yolda Seal daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.790 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Seal tarafında 64 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi i4 için 470 litre, Seal için 400 litre; aile ve uzun yol kullanımında i4 70 litre önde.
Euro NCAP'te i4 5 yıldız (2022), Seal 5 yıldız (2023) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı i4 için 6, Seal için 7.
Yıllık MTV i4 için yaklaşık ₺14.586, Seal için ₺57.170. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre i4 yılda yaklaşık %12, Seal %16 değer kaybediyor; i4 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi i4 için 2 yıl, Seal için 6 yıl.
Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (81 puan). Öncelik ekonomiyse i4, performanssa Seal öne çıkıyor.
- i4 mi Seal mı daha ucuz?
- Seal. Güncel kasko değeri ₺4.077.000, i4 için ₺6.230.400; aradaki fark ₺2.153.400.
- i4 mi Seal mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde i4. 100 km için ₺70 harcıyor, Seal ₺76; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺907.
- i4 mi Seal mı daha geniş?
- Bagajda i4: 470 litre, Seal için 400 litre. Aks mesafesinde Seal önde.
- i4 mi Seal mı daha az değer kaybediyor?
- i4. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp i4 için %12, Seal için %16.










