BMW 8 Serisi vs Nissan GT-R
31 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW 8 Serisi vs Nissan GT-R karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW 8 Serisi, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
8 Serisi genel puanda önde, ancak güç bakımından GT-R daha iyi: 600 HP / 320 HP.
Genel değerlendirmede BMW 8 Serisi öne çıkıyor (Kalite 58 - 47). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 89Performans96
- 41Ekonomi16
- 47Kullanışlılık35
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- 8 Serisi her 100 km'de yaklaşık 291 ₺ daha az enerji harcıyor (%37 daha ekonomik).
- 8 Serisi tek depoyla ~383 km daha fazla yol gidiyor.
- 8 Serisi bagajı 105 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | BMW 8 Serisi 840d Xdrive Gran Coupe M TechnicD-Coupe · Coupe · 2019–2022₺16.445.086 | Nissan GT-R Gt-r R35 3.8 V6 (600) Black EditionD-Coupe · Coupe · 2021–2021₺22.758.340 |
|---|---|---|
| GüçHP | 320 | 600EN İYİ |
| TorkNm | 680EN İYİ | 652 |
| 0-100 km/ssn | 4,9 | 2,7EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 250 | 318 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 3.800 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Emişkarşılaştırma dışı | - | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 497EN İYİ | 788 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.000EN İYİ | 617 |
| CO₂ emisyonug/km | 178EN İYİ | 280 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,8 | 12,0 |
| Bagaj hacmiL | 420EN İYİ | 315 |
| Aks mesafesimm | 2.822EN İYİ | 2.780 |
| Koltuk | 4 | 4 |
| Kapı | 4 | 2 |
| Uzunlukmm | 4.843 | 4.710 |
| Genişlikmm | 1.902 | 1.895 |
| Yükseklikmm | 1.341 | 1.370 |
| Ağırlıkkg | 1.965 | 1.765 |
| DepoL | 68 | 74 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10.25" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺16.445.086 | ₺22.758.340 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺144.770 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 94,1 | - |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW 8 Serisi mi Nissan GT-R mı?
BMW 8 Serisi ile Nissan GT-R D-Coupe segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 8 Serisi için ₺16.445.086, GT-R için ₺22.758.340; 8 Serisi ₺6.313.254 (%28) daha ucuz.
8 Serisi dizel motorla 320 HP, GT-R benzin motorla 600 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 8 Serisi için 4,9 sn, GT-R için 2,7 sn; GT-R 2,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 8 Serisi için yaklaşık ₺497, GT-R için ₺788 tutuyor; 8 Serisi her 100 km'de ₺291 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 8 Serisi için yaklaşık 1.000 km, GT-R için 617 km; uzun yolda 8 Serisi daha seyrek durur.
Uzunluk 8 Serisi için 4.843 mm, GT-R için 4.710 mm; 8 Serisi 133 mm daha uzun. Aks mesafesi 8 Serisi tarafında 42 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 8 Serisi için 420 litre, GT-R için 315 litre; aile ve uzun yol kullanımında 8 Serisi 105 litre önde.
Garanti süresi 8 Serisi için 2 yıl, GT-R için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW 8 Serisi 58 puanla önde (diğeri 47). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse 8 Serisi, performanssa GT-R öne çıkıyor.
- 8 Serisi mi GT-R mi daha ucuz?
- 8 Serisi. Güncel kasko değeri ₺16.445.086, GT-R için ₺22.758.340; aradaki fark ₺6.313.254.
- 8 Serisi mi GT-R mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde 8 Serisi. 100 km için ₺497 harcıyor, GT-R ₺788; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺43.649.
- 8 Serisi mi GT-R mi daha geniş?
- Bagajda 8 Serisi: 420 litre, GT-R için 315 litre. Aks mesafesinde 8 Serisi önde.











