BMW 3 Serisi vs BMW B3
35 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW 3 Serisi vs BMW B3 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW 3 Serisi, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
3 Serisi genel puanda önde, ancak güç bakımından B3 daha iyi: 462 HP / 190 HP.
Genel değerlendirmede BMW 3 Serisi öne çıkıyor (Kalite 60 - 55). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 63Performans95
- 62Ekonomi20
- 55Kullanışlılık57
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- 3 Serisi her 100 km'de yaklaşık 306 ₺ daha az enerji harcıyor (%47 daha ekonomik).
- B3 272 HP daha güçlü.
- 3 Serisi tek depoyla ~639 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW 3 Serisi 320d Xdrive Touring Lci 2.0 190 M SportD · Sedan · 2022–2023₺3.674.143 | BMW B3 Alpine B3 Touring SW 3.0 (462)D · Station Wagon · 2021–2021₺6.545.941 |
|---|---|---|
| GüçHP | 190 | 462EN İYİ |
| TorkNm | 400 | 700EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 7,5 | 3,9EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 235 | 300 |
| Motor hacmicc | 2.000 | 3.000 |
| Silindir | 4 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 351EN İYİ | 657 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.229EN İYİ | 590 |
| CO₂ emisyonug/km | 127EN İYİ | 227 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,8 | 10,0 |
| Bagaj hacmiL | 480 | 500 |
| Aks mesafesimm | 2.851 | 2.851 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.709 | 4.713 |
| Genişlikmm | 1.827 | 1.827 |
| Yükseklikmm | 1.442 | 1.440 |
| Ağırlıkkg | 1.495 | 1.885 |
| DepoL | 59 | 59 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 14.9" | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺3.674.143 | ₺6.545.941 |
| Yıllık MTV | ₺25.784 | ₺60.905 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 92,6 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW 3 Serisi mi BMW B3 mi?
BMW 3 Serisi ile BMW B3 D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 3 Serisi için ₺3.674.143, B3 için ₺6.545.941; 3 Serisi ₺2.871.798 (%44) daha ucuz.
3 Serisi dizel motorla 190 HP, B3 benzin motorla 462 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 3 Serisi için 7,5 sn, B3 için 3,9 sn; B3 3,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 3 Serisi için yaklaşık ₺351, B3 için ₺657 tutuyor; 3 Serisi her 100 km'de ₺306 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 3 Serisi için yaklaşık 1.229 km, B3 için 590 km; uzun yolda 3 Serisi daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.710 mm uzunluğunda. Bagaj hacmi 3 Serisi için 480 litre, B3 için 500 litre; aile ve uzun yol kullanımında B3 20 litre önde.
Yıllık MTV 3 Serisi için yaklaşık ₺25.784, B3 için ₺60.905.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW 3 Serisi 60 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse 3 Serisi, bagaj ve aile kullanımıysa B3 daha mantıklı bir seçim.
- 3 Serisi mi B3 mi daha ucuz?
- 3 Serisi. Güncel kasko değeri ₺3.674.143, B3 için ₺6.545.941; aradaki fark ₺2.871.798.
- 3 Serisi mi B3 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde 3 Serisi. 100 km için ₺351 harcıyor, B3 ₺657; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺45.881.
- 3 Serisi mi B3 mi daha geniş?
- Bagajda B3: 500 litre, 3 Serisi için 480 litre.













