BMW 2 Serisi Active Tourer vs Volkswagen Caddy
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW 2 Serisi Active Tourer vs Volkswagen Caddy karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW 2 Serisi Active Tourer, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
2 Serisi Active Tourer genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Caddy daha iyi: 1.213 L / 470 L.
Genel değerlendirmede BMW 2 Serisi Active Tourer öne çıkıyor (Kalite 72 - 67). Fiyatına göre ise Volkswagen Caddy daha iyi bir alım (Değer 25 - 8).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 83Performans36
- 48Ekonomi47
- 45Kullanışlılık82
- 95Güvenlik95
- 90Konfor & Donanım75
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- 2 Serisi Active Tourer 0-100 km/s'e 5,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Caddy bagajı 743 litre daha büyük.
- 2 Serisi Active Tourer 204 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | BMW 2 Serisi Active Tourer 230e Active Tourer Xdrive Luxury LineC-MPV · MPV · 2025–2026₺5.187.100 | Volkswagen Caddy Caddy Kombi 2.0 TDI 122 Style DSG FLC-MPV · MPV · 2026–2026₺2.362.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 326EN İYİ | 122 |
| TorkNm | 477EN İYİ | 320 |
| 0-100 km/ssn | 5,5EN İYİ | 11,4 |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 184 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 1.968 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 434 | 417EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 682 | 877EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 27EN İYİ | 151 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,6 | 5,7 |
| Bagaj hacmiL | 470 | 1.213EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.755EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.386 | 4.500 |
| Genişlikmm | 1.824 | 1.855 |
| Yükseklikmm | 1.576 | 1.798 |
| Ağırlıkkg | 1.545 | 1.664 |
| DepoL | 45 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekran | 10.7"EN İYİ | 10" |
| Cam tavan | VarEN İYİ | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺5.187.100 | ₺2.362.000 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺33.474 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 71,1 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW 2 Serisi Active Tourer mi Volkswagen Caddy mı?
BMW 2 Serisi Active Tourer ile Volkswagen Caddy C-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 2 Serisi Active Tourer için ₺5.187.100, Caddy için ₺2.362.000; Caddy ₺2.825.100 (%54) daha ucuz.
2 Serisi Active Tourer şarjlı hibrit (phev) motorla 326 HP, Caddy dizel motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 2 Serisi Active Tourer için 5,5 sn, Caddy için 11,4 sn; 2 Serisi Active Tourer 5,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 2 Serisi Active Tourer için yaklaşık ₺434, Caddy için ₺417 tutuyor; Caddy her 100 km'de ₺17 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 2 Serisi Active Tourer için yaklaşık 682 km, Caddy için 877 km; uzun yolda Caddy daha seyrek durur.
Uzunluk 2 Serisi Active Tourer için 4.386 mm, Caddy için 4.500 mm; Caddy 114 mm daha uzun. Aks mesafesi Caddy tarafında 85 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 2 Serisi Active Tourer için 470 litre, Caddy için 1.213 litre; aile ve uzun yol kullanımında Caddy 743 litre önde.
Euro NCAP'te 2 Serisi Active Tourer 5 yıldız (2022), Caddy 5 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW 2 Serisi Active Tourer 72 puanla önde (diğeri 67). Fiyatına göre bakıldığında ise Caddy daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Caddy, performanssa 2 Serisi Active Tourer öne çıkıyor.
- 2 Serisi Active Tourer mi Caddy mı daha ucuz?
- Caddy. Güncel kasko değeri ₺2.362.000, 2 Serisi Active Tourer için ₺5.187.100; aradaki fark ₺2.825.100.
- 2 Serisi Active Tourer mi Caddy mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Caddy. 100 km için ₺417 harcıyor, 2 Serisi Active Tourer ₺434; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.507.
- 2 Serisi Active Tourer mi Caddy mı daha geniş?
- Bagajda Caddy: 1.213 litre, 2 Serisi Active Tourer için 470 litre. Aks mesafesinde Caddy önde.








