Bentley Bentayga vs Porsche Cayenne
21 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Bentayga S V8 ve Cayenne Coupe Turbo Electric (1156). Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Porsche Cayenne, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Cayenne genel puanda önde, ancak aks mesafesi bakımından Bentayga daha iyi: 2.995 mm / 2.895 mm.
Genel değerlendirmede Porsche Cayenne öne çıkıyor (Kalite 84 - 55). Fiyatına göre ise Bentley Bentayga daha iyi bir alım (Değer 11 - 9).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 96Performans98
- 17Ekonomi77
- 61Kullanışlılık77
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- Cayenne her 100 km'de yaklaşık 748 ₺ daha az enerji harcıyor (%88 daha ekonomik).
- Cayenne kilometre başına 294 g daha az CO₂ salıyor.
- Cayenne bagajı 288 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Bentley Bentayga BentaygaE-SUV · SUV · 2023–2023₺44.925.514 | Porsche Cayenne CayenneE-SUV · SUV · 2026–2026₺19.234.716 |
|---|---|---|
| GüçHP | 550 | 1.156 |
| TorkNm | 770 | 1.500EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 4,5 | 2,5EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 260 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 854 | 106EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 654EN İYİ | 600 |
| CO₂ emisyonug/km | 294 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 484 | 772EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.995EN İYİ | 2.895 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.125 | 4.918 |
| Genişlikmm | 1.998 | 1.983 |
| Yükseklikmm | 1.742 | 1.696 |
| Ağırlıkkg | 2.416 | 2.055 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Fiyat | ₺44.925.514 | ₺19.234.716 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺57.170 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Bentley Bentayga mı Porsche Cayenne mi?
Bentley Bentayga ile Porsche Cayenne E-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Bentley Bentayga Bentayga S V8 ve Porsche Cayenne Cayenne Coupe Turbo Electric (1156). Güncel kasko değeri Bentayga için ₺44.925.514, Cayenne için ₺19.234.716; Cayenne ₺25.690.798 (%57) daha ucuz.
Bentayga benzin motorla 550 HP, Cayenne elektrik motorla 1156 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Bentayga için 4,5 sn, Cayenne için 2,5 sn; Cayenne 2,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Bentayga için yaklaşık ₺854, Cayenne için ₺106 tutuyor; Cayenne her 100 km'de ₺748 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Bentayga için yaklaşık 654 km, Cayenne için 600 km; uzun yolda Bentayga daha seyrek durur.
Uzunluk Bentayga için 5.125 mm, Cayenne için 4.918 mm; Bentayga 207 mm daha uzun. Aks mesafesi Bentayga tarafında 100 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Bentayga için 484 litre, Cayenne için 772 litre; aile ve uzun yol kullanımında Cayenne 288 litre önde.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Porsche Cayenne 84 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında ise Bentayga daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Bentayga mı Cayenne mi daha ucuz?
- Cayenne. Güncel kasko değeri ₺19.234.716, Bentayga için ₺44.925.514; aradaki fark ₺25.690.798.
- Bentayga mı Cayenne mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Cayenne. 100 km için ₺106 harcıyor, Bentayga ₺854; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺112.220.
- Bentayga mı Cayenne mi daha geniş?
- Bagajda Cayenne: 772 litre, Bentayga için 484 litre. Aks mesafesinde Bentayga önde.











