Bentley Bentayga vs Land Rover Range Rover
36 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Bentley Bentayga vs Land Rover Range Rover karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Range Rover genel puanda önde, ancak tork bakımından Bentayga daha iyi: 770 Nm / 750 Nm.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover öne çıkıyor (Kalite 62 - 55). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 96Performans95
- 17Ekonomi20
- 61Kullanışlılık79
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Range Rover bagajı 241 litre daha büyük.
- Range Rover tek depoyla ~109 km daha fazla yol gidiyor.
- Range Rover her 100 km'de yaklaşık 79 ₺ daha az enerji harcıyor (%9 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | Bentley Bentayga Bentayga S V8E-SUV · SUV · 2023–2023₺44.925.514 | Land Rover Range Rover 4.4 P530 Autobiography LWBE-SUV · SUV · 2022–2026₺38.561.683 |
|---|---|---|
| GüçHP | 550 | 530 |
| TorkNm | 770EN İYİ | 750 |
| 0-100 km/ssn | 4,5 | 4,6 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 250 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 4.400 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 854 | 775EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 654 | 763EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 294 | 270 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 13,0 | 11,8 |
| Bagaj hacmiL | 484 | 725EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.995 | 2.997 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.125 | 5.052 |
| Genişlikmm | 1.998 | 2.047 |
| Yükseklikmm | 1.742 | 1.870 |
| Ağırlıkkg | 2.416 | 2.585 |
| DepoL | 85 | 90 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺44.925.514 | ₺38.561.683 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺274.415 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 89,5 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Bentley Bentayga mı Land Rover Range Rover mi?
Bentley Bentayga ile Land Rover Range Rover E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Bentayga için ₺44.925.514, Range Rover için ₺38.561.683; Range Rover ₺6.363.831 (%14) daha ucuz.
Bentayga benzin motorla 550 HP, Range Rover benzin motorla 530 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Bentayga için 4,5 sn, Range Rover için 4,6 sn; Bentayga 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Bentayga için yaklaşık ₺854, Range Rover için ₺775 tutuyor; Range Rover her 100 km'de ₺79 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Bentayga için yaklaşık 654 km, Range Rover için 763 km; uzun yolda Range Rover daha seyrek durur.
Uzunluk Bentayga için 5.125 mm, Range Rover için 5.052 mm; Bentayga 73 mm daha uzun. Aks mesafesi Range Rover tarafında 2 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Bentayga için 484 litre, Range Rover için 725 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover 241 litre önde.
Garanti süresi Bentayga için 2 yıl, Range Rover için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover 62 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Range Rover, performanssa Bentayga öne çıkıyor.
- Bentayga mı Range Rover mi daha ucuz?
- Range Rover. Güncel kasko değeri ₺38.561.683, Bentayga için ₺44.925.514; aradaki fark ₺6.363.831.
- Bentayga mı Range Rover mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Range Rover. 100 km için ₺775 harcıyor, Bentayga ₺854; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺11.824.
- Bentayga mı Range Rover mi daha geniş?
- Bagajda Range Rover: 725 litre, Bentayga için 484 litre. Aks mesafesinde Range Rover önde.








