Bentley Bentayga vs BMW X6
26 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Bentley Bentayga vs BMW X6 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW X6, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
X6 genel puanda önde, ancak güç bakımından Bentayga daha iyi: 550 HP / 352 HP.
Genel değerlendirmede BMW X6 öne çıkıyor (Kalite 62 - 55). Fiyatına göre ise Bentley Bentayga daha iyi bir alım (Değer 11 - 8).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 96Performans88
- 17Ekonomi34
- 61Kullanışlılık69
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- X6 tek depoyla ~346 km daha fazla yol gidiyor.
- X6 her 100 km'de yaklaşık 269 ₺ daha az enerji harcıyor (%31 daha ekonomik).
- X6 bagajı 96 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Bentley Bentayga Bentayga S V8E-SUV · SUV · 2023–2023₺44.925.514 | BMW X6 X6 XDRIVE40d 3.0 (352) M SportE-SUV · SUV · 2026–2026₺19.298.400 |
|---|---|---|
| GüçHP | 550EN İYİ | 352 |
| TorkNm | 770EN İYİ | 720 |
| 0-100 km/ssn | 4,5EN İYİ | 5,6 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 250 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 3.000 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 854 | 585EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 654 | 1.000EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 294 | 210EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 13,0 | 8,0 |
| Bagaj hacmiL | 484 | 580EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.995 | 2.975 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.125 | 4.941 |
| Genişlikmm | 1.998 | 2.004 |
| Yükseklikmm | 1.742 | 1.696 |
| Ağırlıkkg | 2.416 | 2.160 |
| DepoL | 85 | 80 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺44.925.514 | ₺19.298.400 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺70.018 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Bentley Bentayga mı BMW X6 mi?
Bentley Bentayga ile BMW X6 E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Bentayga için ₺44.925.514, X6 için ₺19.298.400; X6 ₺25.627.114 (%57) daha ucuz.
Bentayga benzin motorla 550 HP, X6 dizel motorla 352 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Bentayga için 4,5 sn, X6 için 5,6 sn; Bentayga 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Bentayga için yaklaşık ₺854, X6 için ₺585 tutuyor; X6 her 100 km'de ₺269 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Bentayga için yaklaşık 654 km, X6 için 1.000 km; uzun yolda X6 daha seyrek durur.
Uzunluk Bentayga için 5.125 mm, X6 için 4.941 mm; Bentayga 184 mm daha uzun. Aks mesafesi Bentayga tarafında 20 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Bentayga için 484 litre, X6 için 580 litre; aile ve uzun yol kullanımında X6 96 litre önde.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X6 62 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında ise Bentayga daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse X6, performanssa Bentayga öne çıkıyor.
- Bentayga mı X6 mi daha ucuz?
- X6. Güncel kasko değeri ₺19.298.400, Bentayga için ₺44.925.514; aradaki fark ₺25.627.114.
- Bentayga mı X6 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X6. 100 km için ₺585 harcıyor, Bentayga ₺854; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺40.340.
- Bentayga mı X6 mi daha geniş?
- Bagajda X6: 580 litre, Bentayga için 484 litre. Aks mesafesinde Bentayga önde.











