Bentley Bentayga vs BMW X5 M
26 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Bentley Bentayga vs BMW X5 M karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW X5 M, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
X5 M genel puanda önde, ancak tork bakımından Bentayga daha iyi: 770 Nm / 750 Nm.
Genel değerlendirmede BMW X5 M öne çıkıyor (Kalite 59 - 55). Fiyatına göre ise Bentley Bentayga daha iyi bir alım (Değer 11 - 8).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 96Performans97
- 17Ekonomi16
- 61Kullanışlılık74
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- X5 M bagajı 166 litre daha büyük.
- X5 M 0-100 km/s'e 0,6 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Bentayga 20 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Bentley Bentayga Bentayga S V8E-SUV · SUV · 2023–2023₺44.925.514 | BMW X5 M X5 M Competition M (625)E-SUV · SUV · 2026–2026₺26.116.500 |
|---|---|---|
| GüçHP | 550 | 625 |
| TorkNm | 770EN İYİ | 750 |
| 0-100 km/ssn | 4,5 | 3,9EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 250 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 4.400 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 854 | 854 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 654 | 638 |
| CO₂ emisyonug/km | 294 | 296 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 13,0 | 13,0 |
| Bagaj hacmiL | 484 | 650EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.995 | 2.972 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.125 | 4.938 |
| Genişlikmm | 1.998 | 2.015 |
| Yükseklikmm | 1.742 | 1.747 |
| Ağırlıkkg | 2.416 | 2.385 |
| DepoL | 85 | 83 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺44.925.514 | ₺26.116.500 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺274.415 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Bentley Bentayga mı BMW X5 M mi?
Bentley Bentayga ile BMW X5 M E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Bentayga için ₺44.925.514, X5 M için ₺26.116.500; X5 M ₺18.809.014 (%42) daha ucuz.
Bentayga benzin motorla 550 HP, X5 M benzin motorla 625 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Bentayga için 4,5 sn, X5 M için 3,9 sn; X5 M 0,6 saniye daha hızlı. 100 km'lik enerji maliyeti ikisinde de yaklaşık ₺854. Tek depoyla menzil Bentayga için yaklaşık 654 km, X5 M için 638 km; uzun yolda Bentayga daha seyrek durur.
Uzunluk Bentayga için 5.125 mm, X5 M için 4.938 mm; Bentayga 187 mm daha uzun. Aks mesafesi Bentayga tarafında 23 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Bentayga için 484 litre, X5 M için 650 litre; aile ve uzun yol kullanımında X5 M 166 litre önde.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X5 M 59 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında ise Bentayga daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Bentayga mı X5 M mi daha ucuz?
- X5 M. Güncel kasko değeri ₺26.116.500, Bentayga için ₺44.925.514; aradaki fark ₺18.809.014.
- Bentayga mı X5 M mi daha geniş?
- Bagajda X5 M: 650 litre, Bentayga için 484 litre. Aks mesafesinde Bentayga önde.










