Audi S7 vs BMW M5
29 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: S7 Sportback 3.0 TDI Quattro ve M5 Touring 4.4 (727). Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
BMW M5, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
M5 genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından S7 daha iyi: 535 L / 466 L.
Genel değerlendirmede BMW M5 öne çıkıyor (Kalite 84 - 82). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2023). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 89Performans98
- Ekonomiveri yetersiz
- 63Kullanışlılık60
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- M5 kilometre başına 139 g daha az CO₂ salıyor.
- M5 378 HP daha güçlü.
- S7 bagajı 69 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Audi S7 S7E · Hatchback · 2020–2020₺10.632.678 | BMW M5 M5E · Sedan · 2025–2026₺24.722.800 |
|---|---|---|
| GüçHP | 349 | 727EN İYİ |
| TorkNm | 700 | 1.000EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 5,0 | 3,6EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 250 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 4.400 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 505 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 1.058 | - |
| CO₂ emisyonug/km | 182 | 43EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı | 6,9 | - |
| Bagaj hacmiL | 535EN İYİ | 466 |
| Aks mesafesimm | 2.926 | 3.006EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.969 | 5.096 |
| Genişlikmm | 1.908 | 1.970 |
| Yükseklikmm | 1.417 | 1.510 |
| Ağırlıkkg | 2.020 | 2.435 |
| DepoL | 73 | 60 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺10.632.678 | ₺24.722.800 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺274.415 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 90,2 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi S7 mi BMW M5 mi?
Audi S7 ile BMW M5 E segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Audi S7 S7 Sportback 3.0 TDI Quattro ve BMW M5 M5 Touring 4.4 (727). Güncel kasko değeri S7 için ₺10.632.678, M5 için ₺24.722.800; S7 ₺14.090.122 (%57) daha ucuz.
S7 dizel motorla 349 HP, M5 şarjlı hibrit (phev) motorla 727 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma S7 için 5,0 sn, M5 için 3,6 sn; M5 1,4 saniye daha hızlı.
Uzunluk S7 için 4.969 mm, M5 için 5.096 mm; M5 127 mm daha uzun. Aks mesafesi M5 tarafında 80 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi S7 için 535 litre, M5 için 466 litre; aile ve uzun yol kullanımında S7 69 litre önde.
Euro NCAP'te S7 5 yıldız (2018), M5 5 yıldız (2023) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW M5 84 puanla önde (diğeri 82). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- S7 mi M5 mi daha ucuz?
- S7. Güncel kasko değeri ₺10.632.678, M5 için ₺24.722.800; aradaki fark ₺14.090.122.
- S7 mi M5 mi daha geniş?
- Bagajda S7: 535 litre, M5 için 466 litre. Aks mesafesinde M5 önde.













