Audi R8 vs BMW M2
28 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: R8 Spyder 5.2 Fsi V10 (570) Quattro S Tronic ve M2 CS. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 94Performans92
- Ekonomiveri yetersiz
- 14Kullanışlılık41
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 6'i karşılaştırıldı.
- M2 bagajı 278 litre daha büyük.
- M2 97 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
- R8 120 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Audi R8 R8C-Coupe · Coupe · 2023–2023₺26.972.177 | BMW M2 M2C-Coupe · Coupe · 2020–2020₺10.047.394 |
|---|---|---|
| GüçHP | 570EN İYİ | 450 |
| TorkNm | 560 | 550 |
| 0-100 km/ssn | 3,4 | 4,0 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 324 | - |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 5.200 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 10 | - |
| Emiş | Atmosferik | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 854 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 562 | - |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | 297 | - |
| Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı | 13,0 | - |
| Bagaj hacmiL | 112 | 390EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.650 | 2.747EN İYİ |
| Koltuk | 2 | 4 |
| Kapı | 2 | 2 |
| Uzunlukmm | 4.429 | 4.580 |
| Genişlikmm | 1.940 | 1.887 |
| Yükseklikmm | 1.236 | 1.403 |
| Ağırlıkkg | 1.595 | 1.700 |
| DepoL | 73 | 52 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺26.972.177 | ₺10.047.394 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺205.781 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi R8 mi BMW M2 mi?
Audi R8 ile BMW M2 C-Coupe segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Audi R8 R8 Spyder 5.2 Fsi V10 (570) Quattro S Tronic ve BMW M2 M2 CS. Güncel kasko değeri R8 için ₺26.972.177, M2 için ₺10.047.394; M2 ₺16.924.783 (%63) daha ucuz.
R8 benzin motorla 570 HP, M2 benzin motorla 450 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma R8 için 3,4 sn, M2 için 4,0 sn; R8 0,6 saniye daha hızlı.
Uzunluk R8 için 4.429 mm, M2 için 4.580 mm; M2 151 mm daha uzun. Aks mesafesi M2 tarafında 97 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi R8 için 112 litre, M2 için 390 litre; aile ve uzun yol kullanımında M2 278 litre önde.
- R8 mi M2 mi daha ucuz?
- M2. Güncel kasko değeri ₺10.047.394, R8 için ₺26.972.177; aradaki fark ₺16.924.783.
- R8 mi M2 mi daha geniş?
- Bagajda M2: 390 litre, R8 için 112 litre. Aks mesafesinde M2 önde.












