Audi Q7 vs Maserati Levante
39 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Audi Q7 vs Maserati Levante karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Audi Q7, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Q7 genel puanda önde, ancak tork bakımından Levante daha iyi: 500 Nm / 370 Nm.
Genel değerlendirmede Audi Q7 öne çıkıyor (Kalite 67 - 56). Fiyatına göre ise Maserati Levante daha iyi bir alım (Değer 14 - 13).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 74Performans83
- 47Ekonomi22
- 85Kullanışlılık70
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Q7 her 100 km'de yaklaşık 230 ₺ daha az enerji harcıyor (%33 daha ekonomik).
- Q7 bagajı 285 litre daha büyük.
- Q7 tek depoyla ~433 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Audi Q7 Q7 S Line 45 TFSI 265 Quattro Tiptronic PIE-SUV · SUV · 2024–2026₺11.589.234 | Maserati Levante Levante V6 (350)E-SUV · SUV · 2016–2021₺11.869.369 |
|---|---|---|
| GüçHP | 265 | 350EN İYİ |
| TorkNm | 370 | 500EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 5,8 | 6,0 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 250 | 251 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 2.000 | - |
| Silindir | 4 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 473EN İYİ | 703 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.181EN İYİ | 748 |
| CO₂ emisyonug/km | 164EN İYİ | 242 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,2 | 10,7 |
| Bagaj hacmiL | 865EN İYİ | 580 |
| Aks mesafesimm | 2.995 | 3.004 |
| Koltuk | 7 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.063 | 5.003 |
| Genişlikmm | 1.970 | 1.968 |
| Yükseklikmm | 1.741 | 1.679 |
| Ağırlıkkg | 2.135 | 2.109 |
| DepoL | 85 | 80 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Standart | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 12.3" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Deri | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺11.589.234 | ₺11.869.369 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺33.474 | - |
| Yıllık değer koruma% | 83,9 | 85,9 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi Q7 mi Maserati Levante mi?
Audi Q7 ile Maserati Levante E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Q7 için ₺11.589.234, Levante için ₺11.869.369; Q7 ₺280.135 (%2) daha ucuz.
Q7 benzin motorla 265 HP, Levante benzin motorla 350 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Q7 için 5,8 sn, Levante için 6,0 sn; Q7 0,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Q7 için yaklaşık ₺473, Levante için ₺703 tutuyor; Q7 her 100 km'de ₺230 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Q7 için yaklaşık 1.181 km, Levante için 748 km; uzun yolda Q7 daha seyrek durur.
Uzunluk Q7 için 5.063 mm, Levante için 5.003 mm; Q7 60 mm daha uzun. Aks mesafesi Levante tarafında 9 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Q7 için 865 litre, Levante için 580 litre; aile ve uzun yol kullanımında Q7 285 litre önde.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Q7 yılda yaklaşık %16, Levante %14 değer kaybediyor; Levante değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Audi Q7 67 puanla önde (diğeri 56). Fiyatına göre bakıldığında ise Levante daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Q7, performanssa Levante öne çıkıyor.
- Q7 mi Levante mi daha ucuz?
- Q7. Güncel kasko değeri ₺11.589.234, Levante için ₺11.869.369; aradaki fark ₺280.135.
- Q7 mi Levante mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Q7. 100 km için ₺473 harcıyor, Levante ₺703; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺34.487.
- Q7 mi Levante mi daha geniş?
- Bagajda Q7: 865 litre, Levante için 580 litre. Aks mesafesinde Levante önde.
- Q7 mi Levante mi daha az değer kaybediyor?
- Levante. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Levante için %14, Q7 için %16.








