Audi Q4 e-tron vs Kia Niro EV
35 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Q4 45 E-tron ve Niro EV 204 AT Prestige Elektrikli. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Audi Q4 e-tron, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.
Q4 e-tron genel puanda önde, ancak cam tavan bakımından Niro EV daha iyi: Var / Yok.
Genel değerlendirmede Audi Q4 e-tron öne çıkıyor (Kalite 76 - 64). Fiyatına göre ise Kia Niro EV daha iyi bir alım (Değer 28 - 12).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 78Performans56
- 79Ekonomi77
- 54Kullanışlılık48
- 90Güvenlik72
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 12'i karşılaştırıldı.
- Q4 e-tron daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Niro EV cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
- Q4 e-tron 290 Nm daha fazla tork üretiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Audi Q4 e-tron Q4 e-tronC-SUV · SUV · 2024–2026₺5.871.541 | Kia Niro EV Niro EVC-SUV · SUV · 2022–2023₺3.165.323 |
|---|---|---|
| GüçHP | 286EN İYİ | 204 |
| TorkNm | 545EN İYİ | 255 |
| 0-100 km/ssn | 6,7EN İYİ | 7,8 |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 167 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 72 | 70 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 534EN İYİ | 460 |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 16,6 | 16,2 |
| BataryakWh | 82,0 | 65,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dk | 30 | 43 |
| Bagaj hacmiL | 520EN İYİ | 475 |
| Aks mesafesimm | 2.764EN İYİ | 2.720 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.588 | 4.420 |
| Genişlikmm | 1.865 | 1.825 |
| Yükseklikmm | 1.632 | 1.570 |
| Ağırlıkkg | 1.965 | 1.757 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 4 |
| Hava yastığı | 7 | 8EN İYİ |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 10.25" |
| Cam tavan | Yok | VarEN İYİ |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺5.871.541 | ₺3.165.323 |
| Yıllık MTV | ₺34.930 | ₺12.688 |
| Yıllık değer koruma% | 83,8 | 70,5 |
| Garantiyıl | 2 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi Q4 e-tron mu Kia Niro EV mi?
Audi Q4 e-tron ile Kia Niro EV C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Audi Q4 e-tron Q4 45 E-tron ve Kia Niro EV Niro EV 204 AT Prestige Elektrikli. Güncel kasko değeri Q4 e-tron için ₺5.871.541, Niro EV için ₺3.165.323; Niro EV ₺2.706.218 (%46) daha ucuz.
Q4 e-tron elektrik motorla 286 HP, Niro EV elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Q4 e-tron için 6,7 sn, Niro EV için 7,8 sn; Q4 e-tron 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Q4 e-tron için yaklaşık ₺72, Niro EV için ₺70 tutuyor; Niro EV her 100 km'de ₺2 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Q4 e-tron için yaklaşık 534 km, Niro EV için 460 km; uzun yolda Q4 e-tron daha seyrek durur.
Uzunluk Q4 e-tron için 4.588 mm, Niro EV için 4.420 mm; Q4 e-tron 168 mm daha uzun. Aks mesafesi Q4 e-tron tarafında 44 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Q4 e-tron için 520 litre, Niro EV için 475 litre; aile ve uzun yol kullanımında Q4 e-tron 45 litre önde.
Euro NCAP'te Q4 e-tron 5 yıldız (2021), Niro EV 4 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Q4 e-tron için 7, Niro EV için 8.
Yıllık MTV Q4 e-tron için yaklaşık ₺34.930, Niro EV için ₺12.688. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Q4 e-tron yılda yaklaşık %16, Niro EV %30 değer kaybediyor; Q4 e-tron değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Q4 e-tron için 2 yıl, Niro EV için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Audi Q4 e-tron 76 puanla önde (diğeri 64). Fiyatına göre bakıldığında ise Niro EV daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Niro EV, bagaj ve aile kullanımıysa Q4 e-tron daha mantıklı bir seçim.
- Q4 e-tron mu Niro EV mi daha ucuz?
- Niro EV. Güncel kasko değeri ₺3.165.323, Q4 e-tron için ₺5.871.541; aradaki fark ₺2.706.218.
- Q4 e-tron mu Niro EV mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Niro EV. 100 km için ₺70 harcıyor, Q4 e-tron ₺72; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺259.
- Q4 e-tron mu Niro EV mi daha geniş?
- Bagajda Q4 e-tron: 520 litre, Niro EV için 475 litre. Aks mesafesinde Q4 e-tron önde.
- Q4 e-tron mu Niro EV mi daha az değer kaybediyor?
- Q4 e-tron. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Q4 e-tron için %16, Niro EV için %30.













