Audi Q2 vs Ford Puma
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Q2 35 1.5 TFSI 150 Cod Stronic Design ve Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7AT. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Audi Q2, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Q2 genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Puma daha iyi: 456 L / 405 L.
Genel değerlendirmede Audi Q2 öne çıkıyor (Kalite 58 - 49). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2016 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 47Performans37
- 58Ekonomi49
- 35Kullanışlılık40
- 87Güvenlik67
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Q2 daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- Q2 tek depoyla ~219 km daha fazla yol gidiyor.
- Q2 0-100 km/s'e 1,2 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Audi Q2 Q2B-SUV · SUV · 2019–2020₺1.938.265 | Ford Puma PumaB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.998.700 |
|---|---|---|
| GüçHP | 150EN İYİ | 125 |
| TorkNm | 250EN İYİ | 210 |
| 0-100 km/ssn | 8,4EN İYİ | 9,6 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 224 | 190 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 999 |
| Silindir | 4 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348EN İYİ | 381 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 943EN İYİ | 724 |
| CO₂ emisyonug/km | 121EN İYİ | 130 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,3 | 5,8 |
| Bagaj hacmiL | 405 | 456EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.601 | 2.588 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.208 | 4.186 |
| Genişlikmm | 1.794 | 1.805 |
| Yükseklikmm | 1.508 | 1.550 |
| Ağırlıkkg | 1.280 | 1.280 |
| DepoL | 50 | 42 |
| Euro NCAPyıldız | 5EN İYİ | 4 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 12" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺1.938.265 | ₺1.998.700 |
| Yıllık MTV | ₺5.220 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 92,7 | - |
| Garantiyıl | 2 | 4 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi Q2 mi Ford Puma mı?
Audi Q2 ile Ford Puma B-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Audi Q2 Q2 35 1.5 TFSI 150 Cod Stronic Design ve Ford Puma Puma St-line Black Edt H. 1.0 E.boost 125 7AT. Güncel kasko değeri Q2 için ₺1.938.265, Puma için ₺1.998.700; Q2 ₺60.435 (%3) daha ucuz.
Q2 benzin motorla 150 HP, Puma benzin motorla 125 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Q2 için 8,4 sn, Puma için 9,6 sn; Q2 1,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Q2 için yaklaşık ₺348, Puma için ₺381 tutuyor; Q2 her 100 km'de ₺33 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Q2 için yaklaşık 943 km, Puma için 724 km; uzun yolda Q2 daha seyrek durur.
Uzunluk Q2 için 4.208 mm, Puma için 4.186 mm; Q2 22 mm daha uzun. Aks mesafesi Q2 tarafında 13 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Q2 için 405 litre, Puma için 456 litre; aile ve uzun yol kullanımında Puma 51 litre önde.
Euro NCAP'te Q2 5 yıldız (2016), Puma 4 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Q2 için yaklaşık ₺5.220, Puma için ₺6.902. Garanti süresi Q2 için 2 yıl, Puma için 4 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Audi Q2 58 puanla önde (diğeri 49). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Q2, bagaj ve aile kullanımıysa Puma daha mantıklı bir seçim.
- Q2 mi Puma mı daha ucuz?
- Q2. Güncel kasko değeri ₺1.938.265, Puma için ₺1.998.700; aradaki fark ₺60.435.
- Q2 mi Puma mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Q2. 100 km için ₺348 harcıyor, Puma ₺381; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.927.
- Q2 mi Puma mı daha geniş?
- Bagajda Puma: 456 litre, Q2 için 405 litre. Aks mesafesinde Q2 önde.










