Aston Martin Vantage vs Ferrari 296 GTB
27 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Aston Martin Vantage vs Ferrari 296 GTB karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Aston Martin Vantage, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Vantage genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından 296 GTB daha iyi: 749 ₺/100km / 801 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Aston Martin Vantage öne çıkıyor (Kalite 47 - 42). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 96Performans97
- 17Ekonomi18
- 34Kullanışlılık16
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- Vantage bagajı 145 litre daha büyük.
- Vantage 104 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
- 296 GTB her 100 km'de yaklaşık 53 ₺ daha az enerji harcıyor (%7 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | Aston Martin Vantage Vantage F1 Coupe 4.0C-Coupe · Coupe · 2022–2023₺34.976.089 | Ferrari 296 GTB 296 GtbC-Coupe · Coupe · 2022–2024₺41.617.497 |
|---|---|---|
| GüçHP | 510 | 830 |
| TorkNm | 685 | 740EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 3,6 | 2,9 |
| Çekiş | Arkadan itiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 314 | - |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 4.000 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 8 | - |
| Emişkarşılaştırma dışı | Turbo | - |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 8 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 801 | 749EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 598EN İYİ | 570 |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | 280 | - |
| Yakıt tüketimiL/100km | 12,2 | 11,4 |
| Bagaj hacmiL | 346EN İYİ | 201 |
| Aks mesafesimm | 2.704EN İYİ | 2.600 |
| Koltuk | 2 | 2 |
| Kapı | 2 | 2 |
| Uzunlukmm | 4.465 | 4.565 |
| Genişlikmm | 1.942 | 1.958 |
| Yükseklikmm | 1.273 | 1.187 |
| Ağırlıkkg | 1.530 | 1.470 |
| DepoL | 73 | 65 |
| Şanzıman | Otomatik | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ |
| Fiyat | ₺34.976.089 | ₺41.617.497 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺144.770 | - |
| Yıllık değer koruma% | 95,0 | 92,4 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Aston Martin Vantage mi Ferrari 296 GTB mi?
Aston Martin Vantage ile Ferrari 296 GTB C-Coupe segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Vantage için ₺34.976.089, 296 GTB için ₺41.617.497; Vantage ₺6.641.408 (%16) daha ucuz.
Vantage benzin motorla 510 HP, 296 GTB şarjlı hibrit (phev) motorla 830 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Vantage için 3,6 sn, 296 GTB için 2,9 sn; 296 GTB 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Vantage için yaklaşık ₺801, 296 GTB için ₺749 tutuyor; 296 GTB her 100 km'de ₺53 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Vantage için yaklaşık 598 km, 296 GTB için 570 km; uzun yolda Vantage daha seyrek durur.
Uzunluk Vantage için 4.465 mm, 296 GTB için 4.565 mm; 296 GTB 100 mm daha uzun. Aks mesafesi Vantage tarafında 104 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Vantage için 346 litre, 296 GTB için 201 litre; aile ve uzun yol kullanımında Vantage 145 litre önde.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Vantage yılda yaklaşık %5, 296 GTB %8 değer kaybediyor; Vantage değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Aston Martin Vantage 47 puanla önde (diğeri 42). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse 296 GTB, bagaj ve aile kullanımıysa Vantage daha mantıklı bir seçim.
- Vantage mi 296 GTB mi daha ucuz?
- Vantage. Güncel kasko değeri ₺34.976.089, 296 GTB için ₺41.617.497; aradaki fark ₺6.641.408.
- Vantage mi 296 GTB mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde 296 GTB. 100 km için ₺749 harcıyor, Vantage ₺801; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺7.883.
- Vantage mi 296 GTB mi daha geniş?
- Bagajda Vantage: 346 litre, 296 GTB için 201 litre. Aks mesafesinde Vantage önde.
- Vantage mi 296 GTB mi daha az değer kaybediyor?
- Vantage. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Vantage için %5, 296 GTB için %8.










