Alfa Romeo Tonale vs BMW X1
38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Alfa Romeo Tonale vs BMW X1 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW X1, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
X1 genel puanda önde, ancak ekran bakımından Tonale daha iyi: 10.25" / 6.5".
Genel değerlendirmede BMW X1 öne çıkıyor (Kalite 61 - 59). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 39Performans33
- 59Ekonomi64
- 46Kullanışlılık53
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 12'i karşılaştırıldı.
- Tonale ekran bakımından önde: 10.25" / 6.5".
- X1 her 100 km'de yaklaşık 37 ₺ daha az enerji harcıyor (%10 daha ekonomik).
- X1 bagajı 40 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Alfa Romeo Tonale Tonale Speciale 1.6 Diesel 130 DCTC-SUV · SUV · 2024–2024₺2.629.430 | BMW X1 X1 SDRIVE16d 1.5 (116) X LineC-SUV · SUV · 2016–2022₺2.646.591 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130EN İYİ | 116 |
| TorkNm | 320EN İYİ | 270 |
| 0-100 km/ssn | 10,8EN İYİ | 11,4 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 198 | 190 |
| Motor hacmicc | 1.600 | 1.500 |
| Silindir | 4 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 366 | 329EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.100 | 1.133EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 131 | 118EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,0 | 4,5 |
| Bagaj hacmiL | 500 | 540EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.636 | 2.692EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.528 | 4.500 |
| Genişlikmm | 1.835 | 1.845 |
| Yükseklikmm | 1.601 | 1.642 |
| Ağırlıkkg | 1.550 | 1.560 |
| DepoL | 55 | 51 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekran | 10.25"EN İYİ | 6.5" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Deri | - |
| Fiyat | ₺2.629.430 | ₺2.646.591 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺9.012 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 95,6 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Alfa Romeo Tonale mi BMW X1 mi?
Alfa Romeo Tonale ile BMW X1 C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Tonale için ₺2.629.430, X1 için ₺2.646.591; Tonale ₺17.161 (%1) daha ucuz.
Tonale dizel motorla 130 HP, X1 dizel motorla 116 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Tonale için 10,8 sn, X1 için 11,4 sn; Tonale 0,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Tonale için yaklaşık ₺366, X1 için ₺329 tutuyor; X1 her 100 km'de ₺37 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Tonale için yaklaşık 1.100 km, X1 için 1.133 km; uzun yolda X1 daha seyrek durur.
Uzunluk Tonale için 4.528 mm, X1 için 4.500 mm; Tonale 28 mm daha uzun. Aks mesafesi X1 tarafında 56 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Tonale için 500 litre, X1 için 540 litre; aile ve uzun yol kullanımında X1 40 litre önde.
Euro NCAP'te Tonale 5 yıldız (2022), X1 5 yıldız (2022) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Tonale için yaklaşık ₺12.028, X1 için ₺9.012.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW X1 61 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse X1, performanssa Tonale öne çıkıyor.
- Tonale mi X1 mi daha ucuz?
- Tonale. Güncel kasko değeri ₺2.629.430, X1 için ₺2.646.591; aradaki fark ₺17.161.
- Tonale mi X1 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X1. 100 km için ₺329 harcıyor, Tonale ₺366; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺5.485.
- Tonale mi X1 mi daha geniş?
- Bagajda X1: 540 litre, Tonale için 500 litre. Aks mesafesinde X1 önde.










